Завершився триденний візит керівництва Державної митної служби України до Естонії

В останній день візиту до Естонії відбулася зустріч голови Державної митної служби України Максима Нефьодова з заступником генерального директора Податково-митного департаменту Ріво Реітманом, представниками системи “GoSwift” та керівником митного оформлення аеропорту Талліну Війв Енгельбрехт.

Сьогодні було деталізовано роботу митниці Естонії та системи “GoSwift”, а також продемонстровано як відбувається митне оформлення товарів в аеропорту Таллінна. 

Під час зустрічі заступник генерального директора Податково-митного департаменту Ріво Реітман зазначив, що планування зборів відбувається кожною митницею окремо. Загальна сума надходжень від митниць складає 200 млн. Коментуючи питання, хто проводить розслідування про порушення митних правил, Ріво Реітман відповів, що весь процес виконують працівники митниці. 

Наразі естонська митниця займається розробкою спільної ІТ-систем для митниць в ЄС, працює над обміном досвідом з колегами з інших країн та поглибленням співпраці з ними.

На зустрічі з командою “GoSwift” було обговорено можливість запуску подібної системи в Україні. Система надасть можливість онлайн – бронювання черг на кордоні та зменшить затори при вїзді та виїзді з країни. Сторони дійшли до висновку, що робота “GoSwift” можлива, але поки що в тестовому режимі. 

У Таллінському аеропорту було представлено роботу митників з оформлення товарів. Митні процедури виконують працівники Податково-митного департаменту, в компетенцію якого входить контроль пасажирів та заборонених товарів. Усі відправлення декларуються через спеціальний додаток. За його допомогою можна у декілька кліків отримати всю статистичну інформацію про посилки. Також було презентовано досвід співпраці естонських митників зі світовими компаніями-перевізниками.

Голова української митниці подякував за плідну триденну зустріч. Було відзначено, що робота естонської митниці має багато практик, які можна впроваджувати в Україні.  Зокрема, планується реконструкція 12 пунктів пропуску, пункт пропуску в Нарві є гарним прикладом, на який можна рівнятися. Також планується тестовий запуск системи “GoSwift” і розробка власного додатку, за допомогою якого буде відбуватись митне оформлення відправлень до України.

15 48 подати скаргу