Відбулась зустріч Максима Нефьодова з керівництвом митниці в Естонії

У рамках триденного візиту до Естонії відбулася зустріч голови Державної митної служби України Максима Нефьодова з начальником митного відділу Податково-митного департаменту Естонії Антсом Кутті, начальником митного пункту пропуску “Нарва” Вірго Треінбуком, операційним директором “GoSwift” Маріусом Кутателадзе, провідним інспектором слідчого відділу Східного управління митниці Іваром Вебером, головою митниці в Сілламяе Маргаритою Шавровою. 

Під час зустрічі естонські колеги ділилися досвідом. Зокрема, було представлено алгоритм роботи на пункті пропуску “Нарва” і в порту Сілламяе, продемонстровано функції мобільних груп та презентовано систему “GoSwift”.

Результатом зустрічі стала домовленість про підтримку реформи української митниці з боку естонських колег обмін досвідом, експертні консультації та майбутні спільні проекти. 

У “Нарві” функціонують пункти пропуску для автомобілів та залізничного  транспорту. За рік через “Нарву” проходить близько 4.2 млн пасажирів. 

На естонській митниці працює єдина система для контролю та оформлення, наприклад, митники мають можливість оформлювати паспорти громадян, така єдина система прискорила швидкість перетину кордону вантажівками на 20%. Її застосування також покращило систему ризиків та дало можливість в години пік гнучкіше використовувати інфраструктурні та людські ресурси. 

Операційний директор системи “GoSwift” Маріус Кутателадзе продемонстрував роботу системи, яка допомогла зменшити затори на пунктах пропуску. Ще у 2011 році затори могли сягати 10 км, а очікування в черзі займало до 6 днів. Впровадження електронного бронювання часу при перетині кордону Естонії суттєво знизило час на власне перетин, поліпшило рівень безпеки вантажів і дорожнього руху. 

Івар Вебер, провідний інспектор слідчого відділу Східного управління естонської митниці, продемонстрував роботу мобільних груп, які працюють спільно з відділом розслідувань. Така співпраця допомагає швидко реагувати як на кримінальні, так і на адміністративні порушення. Якщо через порушення завдано шкоди на більш ніж 40 тис. відкривається кримінальне провадження, цим займаються розслідувачі. Якщо менше 40 тис.  мобільні групи можуть відкривати справу про адмінпорушення. Також на презентації було представлено обладнання, яким користуються мобільні групи, випадки найбільших виявлень контрабанди та спільної кооперації з правоохоронцями.

Маргарита Шаврова, голова митниці в Сілламяе, ознайомила з роботою митників у другому за вантажообігом морському торговельному порту Естонії. Порт в Сілламяе є універсальним, може приймати всі типи вантажу. Він є вільною зоною першої категорії, що передбачає звільнення від ПДВ та імпортних зборів. У порту діє онлайн-бронювання черг за допомогою системи “GoSwift”. 

15 48 подати скаргу