У другому читанні ВР ухвалила законопроєкт №2318-1 про функціонування митниць як єдиної юрособи

У другому читанні ВР ухвалила законопроєкт №2318-1 про функціонування митниць як єдиної юрособи. Він передбачає об’єднання усіх митних органів в єдину юридичну особу Державну митну службу України, у зв’язку з чим територіальні органи будуть здійснювати діяльність не як юридичні особи публічного права, а як відокремлені підрозділи.

Крім того, проєктом передбачається запровадження оприлюднення знеособленої інформації про митне оформлення товарів (в частині, яка не заборонена відповідними міжнародними договорами), зміни для правильного делегування повноважень, переведення митників на контракти, можливість автоматизації митного оформлення, збільшення можливостей для автоматизованого ризик-менеджменту, масові заміни термінології на «митні органи».

“Я вже про це неодноразово казав, що наша основна задача зруйнувати корупційні схеми, які діяли десятки років. Прийняття сьогоднішнього законопроєкту це величезний удар по цілих кланах, котрі наживались на контрабанді. Ми вже поступово готуємо митницю до імплементації змін, які передбачені у законопроєкті”, прокоментував голосування у Верховній Раді Голова Державної митної служби Максим Нефьодов.

Нагадуємо, що закон набирає чинності з дня на наступний день після його опублікування.

15 48 подати скаргу