Кабінет міністрів затвердив законопроект про “Нову митницю”

Проект передбачається об’єднання митниць в єдину юридичну особу та відкриття митної знеособленої інформації 

Сьогодні Кабінет міністрів затвердив законопроект про “про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо реформування системи органів, що реалізують державну митну та податкову політику”. Він передбачає об’єднання усіх митних органів в єдину юридичну особу  – Державну митну службу України, у зв’язку з чим територіальні органи будуть здійснювати діяльність не як юридичні особи публічного права, а як відокремлені підрозділи.

Крім того проектом передбачається запровадження оприлюднення знеособленої інформації про митне оформлення товарів (в частині, яка не заборонена відповідними міжнародними договорами).

“Наше завдання – руйнування корупції на митниці. Для цього інформацію необхідно зробити більш прозорою. Я хочу, щоб кожна митна декларація мала своє відображення в системі як це зараз працює в системі державних закупівель. А саме, інформація про митне оформлення товарів, визначення митної вартості, класифікації  – повинна бути відкритою”, – зазначив голова Держмитслужби Максим Нефьодов.

Також законопроектом передбачена автоматизації митного оформлення.

15 48 подати скаргу