Кабмін затвердив нову територіальну структуру Дермитслужби

В результаті реорганізації будуть утворені 16 регіональних та 2 спеціалізовані органи Державної митної служби.

Сьогодні Кабінет міністрів затвердив територіальну структуру Державної митної служби. В результаті 26 регіональних митних органів Державної фіскальної служби будуть реорганізовані у 16 регіональних органів Держмитслужби.

Так, Київська митниця Держмитслужби об’єднає Житомирську, Київську, Київську міську та Черкаську митниці ДФС, Галицька митниця Держмитслужби – Івано-Франківську, Львівську та Тернопільську митниця ДФС, а замість Миколаївської та Херсонської митниць буде утворена Чорноморська митниця.

“Наше завдання – суттєво оновити митні підрозділи, створити структуру, яка буде ефективно виконувати покладені на Дермитслужбу функції. Перезагрузка роботи регіональних митниць не закінчиться зміною назви, підпорядкування чи оптимізацією управлінського та адміністративного персоналу – це лише початок перетворення Нової митниці на сервісно-орієнтовану структуру”, – зазначив голова Держмитслужби Максим Нефьодов.

Однак, варто зазначити, що об’єднання митниць в “нові” юридичні особи не буде відбуватись шляхом передачі в нові митниці всієї інфраструктури попередньої структури, а є кроком щодо проведення подальшої оптимізації та реформи митниці. Так, після утворення нових митниць, Держмитслужбою буде прийнято відповідні рішення про підпорядкування митних постів до того чи іншого адміністративного центру, виходячи, у тому числі, з урахуванням логістичної складової. А отже, оптимізація деяких адміністративних центрів не вплине на діяльність митних постів, навпаки відмова від жорсткої прив’язки до адміністративних центрів в деяких випадках призведе до зменшені відстані між постом та територіальним органом Дермитслужби. 

Так, наприклад, якщо зараз пост у м. Слов’янськ підпорядковується Донецькій ДФС у м. Маріуполь (248 км), то після змін він відійде до Східної митниці в м. Старобільськ (129 км), пост у м. Бердянськ буде віднесений до Азовської митниці (87 км замість 208 км), а пост у м. Славута змінить підпорядкування з Хмельницької на Рівненську митницю (77 км замість 120 км). Збільшення відстаней в більшій мірі торкнеться лише пунктів у містах обласного значення, проте воно не буде суттєвим. 

Крім того, будет утворена Координаційно-моніторингова митниця, основним завданням якої буде побудова функцій аналітики, он-лайн моніторинг, адміністрування баз даних, центр компетенцій та інше. 

Нові територіальні органи Держмитслужби розпочнуть свою роботу після укомплектування мінімум 30% від штатного розпису.

“Дані зміни є перехідним етапом до створення єдиної юридичної особи Державної митної служби”, – підкреслив Максим Нефьодов.

 

ПЕРЕЛІК 

територіальних органів Державної фіскальної служби, що реорганізуються

 

Найменування територіального органу Держмитслужби, до якого приєднуються територіальні органиНайменування територіального органу ДФС, який реорганізується
Азовська митниця ДержмитслужбиДонецька митниця Державної фіскальної служби України
Буковинська митниця Держмитслужби Чернівецька митниця ДФС
Волинська митниця ДержмитслужбиВолинська митниця ДФС
Галицька митниця ДержмитслужбиІвано-Франківська митниця ДФС

Львівська митниця ДФС

Тернопільська митниця ДФС

Дніпровська митниця ДержмитслужбиДніпропетровська митниця ДФС

Запорізька митниця ДФС

Кіровоградська митниця ДФС

Полтавська митниця ДФС

Енергетична митниця Держмитслужби Енергетична митниця ДФС
Закарпатська митниця ДержмитслужбиЗакарпатська митниця ДФС

 

Київська митниця ДержмитслужбиЖитомирська митниця ДФС

Київська митниця ДФС

Київська міська митниця ДФС

Черкаська митниця ДФС

Одеська митниця ДержмитслужбиОдеська митниця ДФС
Північна митниця ДержмитслужбиЧернігівська митниця ДФС
Подільська митниця ДержмитслужбиВінницька митниця ДФС

Хмельницька митниця ДФС

Поліська митниця ДержмитслужбиРівненська митниця ДФС
Слобожанська митниця ДержмитслужбиСумська митниця ДФС

Харківська митниця ДФС

Східна митниця ДержмитслужбиЛуганська митниця ДФС
Чорноморська митниця ДержмитслужбиМиколаївська митниця ДФС

Митниця ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі.

Спеціалізовані департаменти та органи
Спеціалізована лабораторія з питань експертизи та досліджень ДержмитслужбиДепартамент податкових та митних експертиз ДФС
Департамент спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДержмитслужбиДепартамент спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС

 

15 48 подати скаргу