На митниці розпочали IT-аудит

Протягом 3 місяців IT спеціалісти повинні провести аудит і аналіз даних та ключових процесів ІТ-системи разом з наявною інфраструктурою ДержМитСлужби. Про це зазначив її очільник Максим Нефьодов. Для побудови сучасних систем на митниці необхідно зробити аудит існуючих та знайти вразливі зони. 

“Протягом 3 місяців ми завершимо аудит того софту який наразі присутній та матиме можливість скласти чіткий план цифрової трансформації митниці”, – говорить Максим Нефьодов. 

Цей аудит передбачає перевірку всіх баз даних, контроль за зовнішніми та внутрішніми потоками їхнього наповнення, аналіз інфраструктури. Також проаналізують бізнес-процеси, що взаємодіють з даними. 

На основі результатів перевірки та проведеного аналізу розроблять “machine learning” модель, яка буде автоматично перевіряти та запобігати шахрайству у процесах декларування та розмитнення. Також буде розроблено інструмент звітування у вигляді дашбордів по наявним даним в системі та гнучким механізмом їх налаштування.

Проект реалізується за підтримки EU4PFM.

Нагадаємо, що Державна митна служба розглядає можливість долучитися до естонської системи перетину кордону GoSwift. Цю систему запустили в Естонії у 2011 році як єдину систему бронювання перетину кордону.  Якщо до впровадження системи митні процедури могли тривати шість годин і більше, то в результаті її роботи процедура перетину кордону суттєво пришвидшилась. Бронювання перетину на конкретний час давало змогу витрачати на оформлення приблизно годину.