Очільники ДержМитСлужби та ДФС України зустрілись з делегацією Генеральної митної адміністрації КНР

Голова ДержМитСлужби Максим Нефьодов і в.о. Голови ДФС Денис Гутенко зустрілись з делегацією Генеральної митної адміністрації Китайської Народної Республіки на чолі з Віце-Міністром Лі Гуо 5 вересня. 

Голова української делегації Максим Нефьодов підкреслив зацікавленість нашої сторони в подальшому виконанні Плану дій Україна – КНР з реалізації ініціативи спільного будівництва «Економічного поясу Шовкового шляху» і «Морського Шовкового шляху ХХІ століття», зокрема в частині налагодження обміну попередньою інформацією про товари та транспортні засоби, що переміщуються між державами.

Голова нової митниці також повідомив пріоритети новоствореної Державної митної служби:  автоматизація процесів, розвиток та модернізація митної інфраструктури, посилення міжвідомчого та міжнародного співробітництва. З огляду на те, що КНР є одним із найбільших торгових партнерів України, а питома вага імпорту товарів в Україну з КНР постійно зростає, за ініціативою української сторони досягнуто домовленості про створення постійних робочих груп та налагодження взаємоді між митними органами за напрямами обміну інформацією в сфері виявлення порушень митного законодавства, ціновою інформацією, підтвердження автентичності документів, а також співставлення даних митної статистики двосторонньої торгівлі.

Голова Китайської делегації повідомив про останні зміни, які відбулися в Генеральній митній адміністрації Китаю, зокрема у частині виконання функцій із здійснення ветеринарного, фітосанітарного контролю та безпечності харчових продуктів та висловив зацікавленість у посиленні взаємодії з державними органами України, відповідальними за діяльність у цій сфері. Сторони домовились про проведення наступної двосторонньої зустрічі на рівні керівників митних адміністрацій у листопаді цього року. 

Слід зазначити, що це перший візит керівництва китайської митниці до України, який є важливим показником готовності їх сторони до посилення двосторонніх відносин у митній сфері та виведення їх на якісно новий рівень.