Мінфін затвердив структуру і штатний розпис нової митниці

Міністерство фінансів затвердило нову структуру і штатний розпис Державної митної служби України (ДержМитСлужба). Це дає можливість розпочати процес переведення поточних працівників ДФС і набору нових співробітників. 

Відтак, за новим штатним розписом граничну чисельність працівників центрального апарату ДержМитСлужби затверджено на рівні 571 особи та виділено окремий новий напрямок — Департамент спрощення процедур та сприяння торгівлі, що буде відповідати за полегшення процесу декларування, розвиток напряму авторизованих економічних операторів і процедур транзиту,  введення автоматизованих систем проведення митного контролю тощо.

«Час сьогодні є найдорожчим. Саме тому ми зробимо все можливе, аби спростити й інформатизувати митні процедури. Нова інфраструктура та IT-системи повинні пришвидшити і полегшити перетин кордону», — зазначив очільник нової митниці Максим Нефьодов. 

Він також зазначив, що однією з найпріоритетніших стане робота Департаменту інформаційних технологій і митної статистики, де працюватиме 101 фахівець. Головним завданням цього підрозділу буде розвиток програми е-МИТНИЦЯ, а також редизайн ІТ-архітектури служби. У структурі закладено нові посади, які пов’язані з повним циклом розробки, тестування й аналітики. Це дасть можливість максимально якісно побудувати і впровадити нові автоматизовані процеси всередині митної служби.

Зазначені зміни створять сприятливі умови для розвитку бізнесу і наповнення бюджету України.

Нагадаємо, що 14 серпня 2019 року Кабінет Міністр України ухвалив Постанову № 801 «Про внесення зміни у додаток 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2014 р. № 85» про  «Деякі питання затвердження граничної чисельності працівників апарату та територіальних органів центральних органів виконавчої влади, інших державних органів», якою регламентується гранична чисельність співробітників митних органів.