Державна митна служба розглядає можливість долучитися до естонської системи перетину кордону GoSwift

Розробники естонської системи перетину кордону GoSwift під час робочої зустрічі із радницею керівника Державної митної служби Янікою Мерило презентували свої напрацювання й запропонували долучитися до використання системи на українських кордонах.

Систему GoSwift  було запущено в Естонії у 2011 році як єдину систему бронювання перетину кордону.  Якщо до впровадження системи митні процедури могли тривати шість годин і більше, то в результаті її роботи процедура перетину кордону суттєво пришвидшилась. Бронювання перетину на конкретний час давало змогу витрачати на оформлення приблизно годину.

В Естонії система впроваджувалася митницею разом із Міністерством внутрішніх справ і прикордонною службою. Згодом її було масштабовано на Фінляндію та Литву. Представники естонської системи GoSwift разом із представниками МВС Естонії запропонували українській стороні співпрацю для скорочення черг у пропускних пунктах, зокрема у питанні митних процедур.

«Для Нової митної служби один з пріоритетів — швидке обслуговування під час перетину кордону, зараз у цьому питанні багато проблем. Ми повинні зменшувати бюрократію та давати можливість громадянам планувати свій час, — зазначила Яніка Мерило. — Ми хотіли б у майбутньому мати можливість поширити такі системи і на процес розмитнення авто, щоб під час перевезення авто в Україну можна було записатися у новий митний хаб МВС, де за один раз в одному місці можна пройти повну процедуру розмитнення легкових машин і поставити їх на облік». 

«Дуже важливо, щоб між прикордонниками, митницею та МВС була взаємодія. Це дасть можливість пройти всі процедури перетину кордону якомога швидше», — прокоментував представник МВС Естонії Тармо Кохв.

Зараз розглядаються і інші системи для спрощення всіх процесів перетину кордону, зокрема і митних.